A, mint Ashtanga
Ha már Szűz hava és rendszerezés, ma elkezdünk egy sorozatot, amiben kicsit jobban megismeritek azokat a jógairányzatokat, amelyeket aztán a stúdióba látogatva van módotok kipróbálni.
Gyakran kapjuk azt a kérdést, hogy mit ajánlunk, melyik órára jöjjön a gyakorló. Az igazság az, hogy fontos a jógairányzat, de még fontosabb az, hogy tudj rezonálni az oktatóval. Ezért én általában azt szoktam javasolni, hogy gyere el, amikor ráérsz és látogass több órát egy hétig vagy akár többig, aztán utána döntsd el, hogy főleg mely órákra fogsz járni.
Ettől függetlenül ma kicsit írok az Ashtanga irányzatról, amit nálunk Csizmadia Nóra tart.
A szó jelentése 8 tag, ami a jóga eredeti elgondolására utal, miszerint a jógának nyolc lépcsőfokán kell végighaladnia annak, aki meg szeretne világosodni. Mégis az órákon ugyan beszélünk erről a nyolc tagról, de nem feltétlenül gyakoroljuk őket, viszont ami nagyon jellemző, hogy egy kötött sort tanít meg az oktató, ezért jobban lehetőséged nyílik elmélyedni egy ászanában, vagyis gyakorlatban.
Ez azoknak jó, akik szeretik érezni a változást, akiknek fontos a sikerélmény, mert itt hétről hétre jól tetten érhető és követhető, hogy mennyire változik a test egy adott helyzetben.
A gyakorlás dinamikus, izzasztó, erőt igénylő és ezáltal fejlesztő, az ászanákat csak rövid ideit tartjuk meg és minden ászana között van egy úgynevezett Vinyasa, egy átmenet két gyakorlat között, ami önmagában is kihívás a gyakorlóknak, de rendkívül jól megerősíti az embert testben és lélekben.
A gyakorlatok mindig Napüdvözletekkel kezdődnek és relaxációval végződnek.
Nóra minden alkalommal megtanítja az esti órákon az egyes ászanákat és hogy azok hogyan következnek egymás után, igazít, segít azokat felvenni és újra lebontani. Hamarosan elindítunk egy kezdő tanfolyamot is nektek itt este.
![](https://static.wixstatic.com/media/30deb3_b9a2bab57e604883a076c8c23b0f349d~mv2.jpg/v1/fill/w_400,h_516,al_c,q_80,enc_auto/30deb3_b9a2bab57e604883a076c8c23b0f349d~mv2.jpg)
A reggeli órákon, amiket Mysore típusú gyakorlásnak hívunk, ugyan csoportban, de önállóan tudod gyakorolni a sort. Nóra azért van ott, hogy támogasson, ugyanúgy igazít, ha igényled, mondja és akár meg is mutatja, hogy mi következik. De itt ezen a reggeli órán inkább arra helyezzük a hangsúlyt, hogy megtanítsunk arra, hogyan tudsz otthon is gyakorolni. Mert ez lenne a stúdióban való gyakorlás lényege.
A Mysore szépsége továbbá az, hogy kötetlen időben lehet érkezni az órára, nem tudsz elkésni. Tehát, amikor megérkezel, máshol fog a másik éppen tartani,mint te a sorban, mégis együtt gyakoroltok. Ez azért is jó, mert ha neked éppen csak 50 perced van gyakorolni aznap akkor annyit gyakorolsz, ha 75, akkor meg annyit, a lényeg, hogy 7:30 és 8:30 között érkezz meg az órára és kérjük, jelentkezz be előre, mint ahogy minden reggeli órára kérünk bejelentkezést.
Kinek való az Ashtanga? - mindenkinek - annak, aki szereti a dinamikus, izzasztó gyakorlást - akinek fontos, hogy a fejlődés nyomon követhető legyen - aki az erejét szeretné fejleszteni - aki egyre mélyebbre haladva, mélyebbre hatolva szeretne gyakorolni
A gyakorlás egy mantrával kezdődik, ezt Nóra minden alkalommal megtanítja, ami segít megtartani a fókuszt az ászanázás alatt, továbbá egy légzéstechnika is elsajátítható, amit az Ashtanga gyakorlók szoktak alkalmazni, mely pedig segít abban, hogy az erő megnyilvánulhasson és támogassa a testhelyzetek felvételét.
Várunk benneteket szeretettel!
Kedd és csütörtök 19 óra Kedd, szerda, csütörtök reggel 7:30 és 8:30 között bármikori érkezéssel, de előtte bejelentkezéssel
Aki Nórával még egy órát szeretne jógázni, szerencséje van, mert jövő vasárnap este, 19-én egy szívcsakra harmonizáló órát is tart, részletek itt olvashatók: Vasárnap esti szívnyitó flow Nórával
Gyakoroljunk fáradhatatlanul! Hari OM Brávácz Alexandra
Comments