top of page

Recent Posts

Archive

Tags

Kutya és szalonna

Szerző képe: Brávácz Alexandra jógaoktatóBrávácz Alexandra jógaoktató

Amikor az ember valamikor fejlődésének korai szakaszában vagy akár később erőszakot él át, akkor bekerül az áldozati szerepkörbe.

Magára ölti ezt a szerepet és a szerepeket úgy osztogatják, hogy azok rendesen ki vannak ám találva és sokszor sajnos egy egész vagy akár több életen át kell játszani azokat, hacsak az illető nem avatkozik be és tesz komoly erőfeszítéseket, hogy letegye azt a karmát.

Persze magadra osztottad azt, te saját magad vagy az, aki osztod a szerepet önmagadra és el is szenveded egyszerre azt.

A szerep minta, a minta karma. Nincs erőszakot tevő áldozat nélkül és nincs áldozat erőszaktevő nélkül. A kettő egymást előfeltételezi, mindkettőnek a karmája teljesül be saját maguk által. Ott nyilvánul meg bennük.

Ez a teremtés. Sajnos teremteni nem csak jó dolgokat lehet, lehet rosszakat is. A tett a lényeg. Ha a tett erőszak energiájú, mindkét fél szenvedni fog, mert mindketten felültek a hintára. Az erőszakos tett nem csak az áldozatnak rossz!

Sőt. Annyira így van ez, hogyha én átéltem az erőszakot és magamra onnantól kezdve ekként, vagyis áldozatként vagy erőszaktevőként tekintek, akkor én onnantól kezdve olyan áldozatiasan vagy erőszakosan is mozgok a világban. Úgy nézek ki, úgy beszélek, úgy viselkedek és még úgy is öltözködöm, olyan emberekkel barátkozom, olyan munkahelyet és párkapcsolatot választok és így tovább. Mindig meg fogom teremteni a szükséges díszletet a színjátékomhoz.

Mert így működik ez, mindent meg fog tenni az áldozat, hogy jól el tudja játszani a szerepét, mert akkor mindig újra meg újra eljátssza ezzel a történteket, mint valami rítust, ismétel, az ismétléssel pedig rögzít. A rítusoknak mindig ugyanaz a gyökere: félelem. De nem a másiktól való félelem, hanem a léttől, a létezéstől mint olyan.

A rettegés az élete alapja. Az ilyen ember fél élni.

A rítussal avatódik be a saját karmájába. Egyre mélyebbre és mélyebbre vájva azt az irányt, ami megtalálta.

Mesterré válik szerepének alakításában, Olyan ügyesen tudja egy idő után a saját karmáját eljátszani, hogy kiprovokálja azokat a helyzeteket, ahol újra meg újra átélheti a rítust, ahol újra meg újra alámerülhet és belebújhat önmagába.

A rítus önmagunk ősi története, amit ki tudja már hányadik születés óta cipelünk magunkkal.

Hogy mikor volt az első, az első amikor veled erőszakot követtek el, ez már a homályba vész, lehet, hogy a jelenlegi inkarnációdban történt vagy egy előzőben, ez teljesen mindegy, mert a lényeg a cselekvés energiája, az, hogy az energia ott van benne a tettben.

Belerekedt, mint a dzsinn a lámpásban.

Ha elnyomod áldozat leszel, ha kiengeded erőszaktevő. Ugyanaz az energia, csak a két különböző megnyilvánulási formája.

Az energia sosem vész el, a jó hír viszont az, hogy piszok nehéz, de át lehet alakítani. Más irányba lehet terelni. Más csőbe lehet behúzni. Másra lehet használni. Mert az energia arra használható, amire te akarod.

A jelenlegi életed az előző cselekedeteid okozata, eredménye, a jelen csak lakmuszpapír, jól megmutatja, hogy mit tettél előtte.

A gondolat, az érzelem és az akarat a tettben manifesztálódik.

Szeretnél változtatni az életeden? Akkor először is ismerd fel és valld be magadnak, hogy áldozati szerepet játszol. Ismerd fel, hogyha azt mondod, már megint ez meg ez történt velem, újra meg újra, akkor az minta, az a karma kereke, ami téged pörget.

Szállj ki a körhintából!

Az áldozati szerep azt érezteti veled, hogy téged kihasználnak, hogy öntudatlanul, önmagad hibáján kívül kerültél már megint egy olyan helyzetbe, ahol ki voltál szolgáltatva. Az áldozat azt hiszi, a világ gonosz, csúnya, ronda és ő az, akit éri az erőszak. Valójában ez nem így van. Nem vagy áldozat, az első lépcsőfok, hogy ezt beismerd magadnak.

Ha ilyet érzel, akkor tudd, hogy egyszerűen semmi más nem történik, csak jól játszod a szerepedet. Bravó! mondhatnánk, de nem tesszük. Mert az áldozattal mindig együttérzünk. Az áldozat figyelmet kap. Sajnálatot, Szeretetet. Az áldozat tiszta. Bezzeg, aki az erőszakot elkövette. Na az bezzeg. Pedig hidd el, nincs az egyik a másik nélkül. Amíg te áldozat akarsz lenni, addig lesz mindig erőszakot tevő is. És akkor ki az? Ki kicsoda?

Ami van tehát az a cselekedet. Semmi nincs a cselekedeten kívül. A tett pedig nem ilyen vagy olyan. A tett semleges. Hogy te az ág melyik végén állsz, az csak rajtad múlik, az tőled függ. A két véglet között nincs különbség, a kettő valójában ugyanaz. Az áldozattevő az erőszaktevő és az erőszaktevő az áldozat. Ki kit húzott bele ebbe a csúnya játszmába?



A világodat te teremted, te vagy mindennek a teremtője, te vagy az, aki forgatja a létkereket.

A teremtés pedig dharma, emberi törvény, isteni törvény.

A világod a tudatot tárgyiasult eredménye. Sosincs semmi, ami előtte a tudatodban ne lett volna. A tudatod az egyetlen valóság, minden más csak színjáték. Minden gondolat a tudatban születik meg és minden gondolat mellé társul azonnal egy érzelem és egy akarat. Ők hárman kéz a kézben járnak. Együtt valósítják meg az életedet.

Az asztrológia kedvelőknek, ők a Merkúriusz, a Vénusz és a Mársz.

Van benned egy olyan világ, ami nem látható, ami rejtett, amit Freud és Jung tudatalattinak hív és ez a tudatalatti pedig szépen megteremti a valóságodnak gondolt, érzett és akart világodat.

Tehát nincs más dolgod, csak megfigyelni, megválogatni és kontrollálni a gondolataidat. Jaj de könnyen hangzik, pedig mást gondolni nagyon nagyon nehéz feladat. Mert te hogy is tudnád magad másképp látni, másképp gondolni és ezzel érezni és akarni, másképp mint, amit a bevésődésed diktál?!

Kutyából hogyan lehetne szalonna?

A jóga szerint lehetséges. Minden másfajta gondolathoz, másfajta érzelem és akarat fog társulni, vagyis - és most jön a lényeg - egy másfajta élet fog megnyilvánulni, megmutatkozni, teremtődni. A jóga azt mondja, állítsd le a gondolkodást, szüntesd meg a gondolat hullámait. Mert akkor fog feltárulni az, aki te valójában vagy. Ezt jelenti a szútra elején a citta vrtti nirodhah.

Csak így tudod megváltoztatni az életedet. Ha valamit nem akarsz, hogy megvalósuljon, akkor ne gondold azt, hogy megvalósulhat.

Ez a hét a hité, higgy és valósítsd meg az alternatív valóságodat.

Bármi lehetséges. Te saját magad teremted azt.

Hari OM Brávácz Alexandra

Comments


Single post: Blog_Single_Post_Widget
bottom of page